Net ir mažai besidomintiems, tačiau nuosavus automobilius turintiems asmenims, šarnyro sąvoka bus mažų mažiausiai bent jau girdėta. Šarnyras yra itin svarbi automobilio detalė, užtikrinanti sklandų ir saugų važiavimą. Šiuo metu šarnyrus galima rasti tikriausiai bene kiekvienoje eksploatuojamoje mašinoje.

 

Važiuoklės dalis, tikrinama ir techninės apžiūros metu

 

Šarnyro svarbą važiuoklei suponuoja ir tai, kad šarnyrai tikrinami ir techninės apžiūros metu. Netinkamai veikiantys šarnyrai gali lemti, kad automobiliui nebus išduotas techninis pasas, kuris reiškia, kad mašina atitinka eksploatavimo reikalavimus Lietuvos Respublikoje.

 

Kuomet šarnyrai susidėvi, pirmiausia pradeda sklisti garsai iš važiuoklės, automobilis tampa kiek nestabilus. Tuomet šarnyrus reikia keisti naujais arba restauruoti senuosius, jei įmanoma.

 

Šarnyro kainos

 

Nors šarnyras randamas bene kiekvienoje mašinoje, kiekvienu atveju jis gali būti skirtingas. Dėl šios priežasties, kiek skiriasi ne tik pačių šarnyrų išvaizda, bet ir jų kaina. Šarnyro kainos svyruoja nuo 10 iki 40 Eur, bet galima rasti ir išimčių. Kainą lemia tiek automobilio gamintojas, tiek ir pačios autodetalės gamintojas bei kokybė. Tiesa, patartume šarnyro iš karto nepirkti, nebent turite konkrečią vietą, kur visuomet perkate automobilio detales. Verta pasidomėti reikalingo šarnyro kaina įvairiose parduotuvėse ir tuomet pasirinkti geriausią variantą, kad kainą atitiktų kokybę.

 

Norite, kad šarnyras tarnautų ilgiau?

 

Pasirinkus patikimą auto detalės gamintoją galima tikėtis, kad detalė tarnaus ilgiau ir patikimiau. Vis dėlto, jos galiojimą galima netgi dar labiau pratęsti, jei mašina bus tinkamai eksploatuojama.

 

Duobių reikėtų vengti saugant ne tik šarnyrus, bet ir kitas automobilio važiuoklės dalis. Žinoma, profilaktiškai reikėtų automobilį tikrinti ir pas specialistus, kurie galėtų užbėgti gedimams už akių.

 

Šarnyrų keitimas – geriau pačiam ar rinktis remonto dirbtuves?

 

Priklausomai nuo automobilio gamintojo šarnyro pakeitimas gali būti ir labai paprastas net pradedančiajam arba sudėtingas net ir patyrusiam specialistui. Kad įsivertinti sudėtingumą, rekomenduotina apie šarnyro keitimą pasidomėti internete. Kaip šarnyras keičiamas, rasite informacijos tiek lietuvių, tiek anglų ir rusų kalbomis. Taip pat itin praverčia ir pateikta vaizdinė informacija, video su detaliais paaiškinimais.

 

Jei šarnyro savarankiškas keitimas atrodo sudėtingas, būtinai kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins, kad detalė pakeista tinkamai ir nekels problemų bei garantuos saugumą. Norint patiems daugiau sužinoti apie šarnyro keitimą, pamėginkite su meistrais sutarti, kad galėtumėte stebėti jo keitimo procesą.

 

Kategorijos: auto