Sulaukti svečių iš užsienio šalies visada smagu. Galima juos ne tik supažindinti su lietuviška kultūra, tačiau ir aprodyti savo namus, miestą ir net visą šalį. Tačiau planuodami atostogų laisvalaikį susiduriame su įvairiais sunkumais. Kyla tokie klausimai kaip su kokia transporto priemone keliauti, ar mikroautobusų nuoma yra geras pasirinkimas, ar geriau keliauti automobiliais? Kaip reikėtų išrinkti lankytinas vietas ir kiek laiko joms skirti?

 

Keliavimo būdų pasirinkimas – didelis

 

Pirmoji problema, kuri kyla planuojant kelionę, yra transporto pasirinkimas. Tikėtina, kad iš užsienio atvykę draugai jokios transporto priemonės neturės, todėl jūs turėsite pasirūpinti šiuo klausimu. Keliavimo būdų yra nemažai, todėl reikėtų pasirinkti tinkamą pagal keliaujančių žmonių skaičių ir pačios kelionės tipą ir trukmę.

 

  • Automobilis. Gali būti nuosavas arba nuomotas. Keliauti automobiliu patogu, jeigu keleivių nedaug, tačiau didesnei kompanijai automobilis gali būti per mažas, ypač jeigu vežamasi daugiau daiktų.
  • Tarpmiestiniai autobusai. Keliavimas autobusais patogus tuo, kad nei vienam iš grupės nereikia vairuoti. Deja, keliaujant tarpmiestiniais autobusais reikia tiksliai laikytis jų tvarkaraščių ir negalima nusukti nuo maršruto.
  • Mikroautobusų nuoma. Į mikroautobusą telpa pakankamai didelė žmonių grupė, o ir vietos daiktams nemažai, todėl keliauti galima nesusispaudus ir patogiai. Išsinuomoti tokio tipo autobusą nesunku visuose Lietuvos regionuose, todėl tai gali būti puikus keliavimo būdo pasirinkimas.

Kokias vietas aplankyti?

 

Vietos, kurias aplankysite, priklausys nuo jūsų apsistojimo vietos bei atostogų trukmės. Jeigu draugai iš užsienio atvyksta tik kelioms dienoms, tai daug lankytinų objektų aplankyti tiesiog nespėsite.

 

  • Vilnius ir jo apylinkės. Galima skirti nemažai apsižvalgyti po Lietuvos sostinę. Mieste yra ir muziejų, ir parkų, ir įvairių pramogų, todėl tikrai nenuobodžiausite. Jeigu nusprendėte, kad mikroautobusų nuoma yra geriausias būdas nusigauti iš vienos vietos į kitą, tai galite tuo pasinaudoti ir pavažiuoti toliau – iki Trakų ar kitų aplinkinių vietų.
  • Pajūris. Užsieniečiams turėtų patikti Baltijos jūra ir šviesus bei švelnus paplūdimio smėlis. Taip pat galima persikelti keltu į Neringą. Ten aplinka ramesnė, tačiau ką veikti taip pat yra.

 

Aplankyti galima nebūtinai tik pačias populiariausias vietas. Dažniausiai užsieniečiams kaip tik patinka paprastesnės vietos, kurios atspindi tikrąją kultūrą.

 

Kelionėje nepamirškite geros nuotaikos ir gero nusiteikimo. Jūsų draugai bus patenkinti, kad priimate ir norite parodyti savo šalį.

 

Kategorijos: Kelionės