Rugsėjis, spalis – mėnesiai, kai dar nemaža dalis lietuvių išsiruošia atostogauti. Deja, nemažos gyventojų dalies norus ilsėtis apriboja finansinės galimybės. Tačiau atostogos nebūtinai turi būti brangios. Išlaidas galima susimažinti vien pasirūpinus geru transportu – pavyzdžiui, „Autobusai.lt“ teikiama autobuso nuoma kaina yra mažesnė nei dažnas skrydis lėktuvu. Taip pat verta rinktis artimas šalis. Aptariame kelias – Estiją, Lenkiją ir Latviją.

 

Estija: skandinaviškoji sesuo

 

Estijoje gausu įvairiausių įdomybių, žavinčių ir tipinių atostogų, ir nepamirštamų nuotykių ieškančius turistus. Pastariesiems verta pamatyti Mėlynąją lagūną – vietą Rummu mieste, kur užtvindytas buvęs kalėjimas. Čia galima ir nardyti. Taip pat apsilankyti rekomenduojama galybėje Estijos urvų. Čia laukia ne tik gamtiškos architektūros šedevrai, bet ir tūkstančiai paslaptingųjų šikšnosparnių.

 

Ieškantiems ramesnio poilsio verta traukti į Saremos, Muhu salas – čia tikrai sužavės gamta. Abejingų nepaliks ir pats senasis Tartu miestas. Jei traukia kurortai, tikrai patiks svajingasis Pernu ar Haapsalu, kur tikrai bus ką veikti ir panorusiems pažintinių ekskursijų. Taupantiems čia išties pravers „Autobusai.lt“ organizuojama autobuso nuoma, kaina ji patrauklesnė nei taksi. Be to, nereikia naudotis gana brangiu, retokai kursuojančiu viešuoju transportu.

 

Lenkija – ne tik apsipirkimams

 

Daugelis lietuvių Lenkiją įsivaizduoja tik kaip pigių prekių kryptį. Vienas kitas dar žino Veličkos druskų kasyklą, Augustavo kanalą. Tačiau iš tiesų šioje šalyje galima nuveikti labai daug. Pavyzdžiui, viešint Varšuvoje labai verta apsilankyti Koperniko mokslo centre, kur laukia įvairios interaktyvios pramogos, įdomios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Taip pat labai verta pamatyti žymiąją Marienburgo pilį Malborke. Ieškantiems kultūrinių sąsajų, žmogiškumo pamokų verta pamatyti ir Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos muziejų.

 

Norite ramybės? Traukite pėsčiomis nuo misto (apie 9 km) iki kalnynais puošto Morskie Oko ežero. Taip pat patiks ežerų kupinas Mozūrų kraštas, pajūris su Sopoto tiltu, neaprėpiamieji Tatrai, kitos gamtinės Lenkijos miestų apylinkės.

 

Žavingoji, artimoji Latvija

 

Autobuso nuoma kaina, kurią taiko „Autobusai.lt“, itin patrauklus variantas keliaujantiems į žaviąją, tačiau brangiąją Latviją. Norintiems pamatyti savo kultūra Lietuvai artima šalį pasirinkimų tikrai daug. Išties verta nuvykti į pasakiškąją Rygą – jos senamiestis laikomas vienu gražiausių visoje Europoje. Norintiems mėgautis kurortais verta traukti į netoli sostinės esančią Jūrmalą ar Ventspilį. Norintiems pasigrožėti architektūra ir istorija naudinga traukti į Rundalę, Cėsį.

 

Čia pateikėme tik kelias idėjas, ką veikti atostogų metu. Galybę pasiūlymų ir patarimų rasti lengva – padėti gali net „Autobusai.lt“ komanda. Tad tereikia išsinuomoti autobusą, rasti puikių bendraminčių ir pasiruošti nepaprastiems įspūdžiams.

 

Kategorijos: Kelionės