Nors šaltuoju metų laiku smagu pakeliauti, pasigrožėti sniegu papuoštais kraštovaizdžiais, neretai šiuo laikotarpiu įvyksta įvairūs automobilio gedimai ar kyla kitos problemos. Rytais tenka gramdyti ledą nuo stiklo, o kartais net reikia prašyti papildomos pagalbos bandant užkurti transporto priemones. Nusėdęs akumuliatorius daugeliui pasitaikanti problema, kuri gali sukelti kliūčių rytiniam važiavimui į darbą ar ilgai planuotai kelionei. Daug apie automobilius neišmanantiems žmonėms kyla klausimas, kodėl žiemą greitai nusėsta jų akumuliatoriai. Vilnius ir kiti didmiesčiai pasižymi transporto priemonių servisais, kurie gali padėti atsakyti į tai.

 

Žmogiška klaida

 

Deja, bet dažniausiai dėl to kaltas yra pats savininkas. Žiemą tik pastačius automobilį daugeliui kyla pagunda skubėti į vidų ir susišildyti. Taip kartais pamirštama visiškai išjungti transporto priemonę ir visus jos priedus, kurie gali išeikvoti akumuliatorių.

 

Visada įsitikinkite, kad vidaus ir priekiniai žibintai išjungti. Patikrinkite, ar priemonės durys tikrai uždarytos. Jei jos paliktos atdaros, vidaus šviesos gali likti įjungtos ir eikvoti bateriją. Taip pat atjunkite visus priedus, kurie naudoja energiją, įskaitant mobiliojo telefono kroviklį. Venkite naudoti radiją, GPS ar kita elektroniką ilgiau nei 20 min., kai variklis išjungtas.

 

Korozija arba palaidos kabelių jungtys

 

Ant akumuliatoriaus yra du sąlyčio taškai: vienas teigiamas, kitas neigiamas. Jie dar vadinamai terminalo jungtimis, prie jų jungiami automobilio kabeliai. Jų korozija sutrikdo įkrovimą ir variklio užvedimą, taip kartu greičiau nusėsta Jūsų akumuliatoriai. Vilnius ir Kaunas – šiuose miestuose esantys serviso specialistai pastebi, kad terminalo valymas ir kabelių patikra gali padėti atkurti kontaktą.

 

Rekomenduojama reguliariai valyti akumuliatoriaus jungtis. Jei pastebite baltą, miltelių pavidalo medžiagą, tai yra korozija. Sausu skudurėliu nuvalykite nešvarumus ir purvą. Koroziją galite nušveisti su kepimo soda, vandeniu ir dantų šepetėliu. Patariama ištepti terminalus vazelinu.

 

Itin žema temperatūra

 

Šaltas oras viską sulėtina, ypač chemines reakcijas, kurios vyksta automobilio akumuliatoriuje. Todėl jei yra galimybė, vertėtų transporto priemonę statyti garaže, kur ji bus apsaugota nuo šaltų oro sąlygų. Taip pat pravartu ją reguliariai krauti per naktį. Pilnai įkrauta baterija turi mažesnį šansą išsikrauti.

 

Štai ir dažniausios priežastys, dėl kurių nusėsta Jūsų akumuliatoriai. Vilnius, šiame mieste esantys servisų mechanikai patars reguliariai krauti šias baterijas ir užgesinus variklį, išjungti visą elektroniką. Taip išvengsite netikėtos staigmenos rytais.

Kategorijos: auto