Kokios mintys ir asociacijos plūsteli į galvą, kai pamatome užrašą „Kelionė į Egiptą“? Vieni matyt tą pačią akimirką išvysta kupranugarius ir piramides, kitiems prieš akis iškyla balto mūro viešbučiai su žydrais baseinais ir egzotiška augmenija aplink. Tačiau reikia paminėti, kad Egiptas – toli gražu ne vien tik dykumų valstybė, netikėtai tapusi visiškai komercinio pobūdžio. Priešingai, ši šalis vis dar  puikuojasi be galo dideliu istoriniu ir kultūriniu palikimu, tiesiog ne kai kas labiau atveriama visuomenei, o kai kurie dalykai vis dar tūno po savotišku paslapties šydu.

 

Negalima teigti, kad į Egiptą keliauja tik norintys pagulėti ant gultų šalia prabangių viešbučių. Taip, Viduržemio ir Raudonosios jūrų kurortai keri, žydras vanduo, spalvotas ir dinamikos pilnas jūros dugnas vilioja išbandyti nardymo galimybes, niekas nedingstanti saulė garantuoja puikų įdegį. Pirmenybę teikiantiems būtent šiems dalykams, ši šalis – kaip tik. Jeigu vargina pilka rutina, begalė kasdieniškų darbų, įtemptas darbo grafikas, vos atėjus atostogoms, pravartu keliauti būtent į Egiptą. Čia būsite toli nuo šiaurietiškos darganos, kasdien ne laiku išmaudančio lietaus ir… nuo darbų, kuriuos turite atlikti pats. Čia pasirūpinti tereikės tik įdegio kremu ir apsispręsti, kokiems malonumams atsiduosite pirmiausiai.

 

Tačiau ne vien tik ištroškę pasyvaus poilsio renkasi šią šalį. Kelionė į Egiptą gali supažindinti jus su tūkstančius metų siekiančiu istoriniu ir kultūriniu palikimu. Dykumos, slepiančios faraonų paslaptis, Kairui gyvybę teikiantis ilgasis Nilas, svarbius krikščionybės istorinius puslapius įamžinę Sinajaus kalnai, islamo architektūra ir senieji krikščionybės vienuolynai, šventos vietos, kvapų, aliejų ir pasaulyje lygių neturinčios kosmetikos krautuvėlės. Tokie objektai turtina kiekvieno smalsaus žmogaus dvasią, priverčia įsimylėti šią šalį ir prižadėti sau, jog dar sugrįši.

 

Tiesa, šiomis dienomis kelionių srautas į Egiptą kiek prislopęs.  Visiems turbūt teko girdėti apie šalį sukrėtusius politinius neramumus. Turistų srautas iš viso pasaulio į šią šalį ženkliai sumažėjo, tačiau visiškai neišnyko. Žmonės skuba pasinaudoti kritusiomis  kelionių į Egiptą kainomis, užsisako geriausius viešbučius ir pigiausius skrydžius. Tiesa tie, kurie nebijo rizikuoti. Reikia tikėtis, kad greitu metu politinė situacija Egipte susitvarkys ir turistai iš viso pasaulio vėl galės džiaugtis atviru jiems savotišku pasaulinės kultūros lopšiu.

 

Tie, kurie yra skeptiškai nusiteikę Egipto atžvilgiu, turėtų pakeisti savo nuomonę. Na, net jei ir nesiryžta jos pakeisti, galima spėti, kad tai padarys po to, kai kada nors teks šioje šalyje apsilankyti. Neteko sutikti nei vieno, kurio ši šalis nepakerėjo. Tie, kurie važiavo tik pasivartyti šalia baseinų, grįžo įsimylėję kokį nors istorinį paminklą ar tiesiog Egipto žmones, o tie, kurie planavo visas atostogas Egipte praleisti „ant kojų“, grįžo patenkinti, kad sutiko išbandyti ir jūros teikiamus malonumus. Ne veltui ši šalis laikoma istoriniu lopšiu. Kelionė į Egiptą visada daugiau ar mažiau apverčia gyvenimą aukštyn kojomis.

 

Daugiau informacijos rasite čia