Tikrai kiekvienas žinote tą jausmą, kai artėjant tikrajam pavasariui be proto norisi ištrūkti iš įprastos rutinos ir pakeisti aplinką. Gyvenant Lietuvoj, viena populiariausių visų vietinių krypčių – Londonas. Pigūs skrydžiai į Londoną paskutinę minutę iš tiesų pasitaiko gana dažnai, tad kodėl gi jais nepasinaudojus? Pavasarį atbundantis Londonas nei vieno nepaliks abejingo.

 

Žavinga miesto architektūra

 

Jei dar nė karto nesate lankęsi Londone ir esate architektūros mylėtojai, šis miestas Jus tikrai sužavės iš pirmo žvilgsnio. Būtent Londone galima pamatyti begalę skirtingų architektūros stilių pastatų, kurie dar labiau sustiprins meilę architektūrai, o menininkus įkvėps vėl kurti.

 

Didžiosios Britanijos sostinė garsėja dideliu skaičiumi Renesanso, Viktorijos laikų, Neoklasicizmo stiliaus pastatų. Žvilgsnį traukia gausybė urbanistinio, moderno ir „art deco“ stiliaus architektūrinių pastatų. Tad jei esate tie, kurie be proto žavisi architektūriniais kūriniais, jau žinote, kuo Londonas išskirtinis. Pateikiame trumpą pastatų sąrašą, kurių viešint Londone praleisti tiesiog negalima.

 

• Miesto rotušė;
• NCP automobilių stovėjimo aikštelė;
• Masonų muziejus ir biblioteka;
• Didysis Benas;
• Vestminsterio abatija;
• Tower tiltas;
• Šv. Pauliaus katedra;
• Parlamento rūmai;
• Hayward galerija;
• Vestminsterio požeminė stotis;
• BBC nacionalinio žinių transliavimo organizacijos būstinė

 

Pažinimo džiaugsmą teikiantys muziejai

 

Jei pigūs skrydžiai į Londoną paskutinę minutę vilioja ne dėl įstabių architektūrinių kūrinių, tada antras bene geriausias dalykas Londone – nemokami ir pažinti pasaulį bei mus supančią aplinką skatinantys muziejai. Jų šiame mieste visa galybė, tad jeigu planuojate artimiausią savaitgalį keliauti pasivaikščioti po pavasarėjantį Londoną ir norite užsukti į muziejų, teks išsirinkti tik vieną vienintelį. Visgi, savaitgalis yra tiesiog per trumpas laikas, kad galėtumėte pamatyti viską, ką siūlo šis miestas. Pateikiame trumpą sąrašą nemokamų Londono muziejų, o Jums teliks išsirinkti.

 

Londono mokslo muziejus – vienas moderniausių bei inovatyviausių Europos muziejų;
Britų muziejus – tai galimybė iš arčiau pažinti britų kultūrą, šaknis ir istoriją;
Nacionalinė galerija – vieta, kurioje slepiasi net keli tūkstančiai žymiausių Vakarų Europos dailininkų kūrinių;
Istorijos muziejus – visiems istorikams ir prijaučiantiems istorijai.
Nacionalinis Jūrų muziejus – įtrauktas į UNESCO Pasaulio saugomų paveldo objektų sąrašą, tiems, kurių mintyse ošia jūra ir vandenynai.
Karo muziejus – tiems, kurie ne tik prijaučia istorijai, bet ir domisi įvairia karo technika bei nori apžiūrėti ją iš arčiau.

 

Pavasaris – tai puikus laikas trumpoms kelionėms, kurios skatina pažinti ir tuo pačiu šiek atsipalaiduoti bei pabėgti nuo įprastos rutinos. Londono kryptis – viena populiariausių. Jame veiklos bus kiekvienam. Atraskite ir pažinkite kitokią Didžiosios Britanijos sostinę.

 

Kategorijos: Kelionės