Kaip dažnai atėjus vasarą iškeliaujate nors kelioms dienoms pailsėti į Lietuvos pajūrį? Vieni planuoja atostogas dar likus geram pusmečiui, kiti savo laisvadienius leidžia gulėdami kieme. Tačiau ar girdėjote, jog pajūrio oras turi daug teigiamos įtakos Jūsų sveikatai? Norite abejokite, norite – patys išbandykite. Štai kelios priežastys, kodėl savo privatų kiemą reikėtų iškeisti į Lietuvos pajūrio paplūdimius ir pušynus.

 

Kuo naudingas pajūrio oras?

 

Pajūris dažnai asocijuojasi su kūno ir sielos reabilitacija. Čia atsigauna mintys, jeigu joms leidžiate, ir kūnas. Vis tik, ne veltui tiek šeimos gydytojai, tiek psichologai siūlo neplanuojant šokti į autobusą, traukinį ar automobilį ir savaitgalį praleisti vaikščiojant smėlėta pakrante. Be to, ir apartamentų nuoma Palangoje, pagrindiniame Lietuvos kurortiniame mieste, nėra jau tokia brangi, jei rezervuosite šiek tiek anksčiau, nei paskutinę minutę. Taigi, kuo tas oras ir pajūris naudingas mūsų sveikatai?

 

  • Mokslininkų įrodyta, kad jūros bangų ošimas ramina ir teigiamai veikia žmogaus smegenis. Normalizuojasi pagrindiniai procesai, lengviau atsipalaiduojama, lengviau sutelkiamos mintys.
  • Lengviau kvėpuoti sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Taip yra dėl to, kad pajūryje esantis susitelkęs oras yra prisotintas neigiamų jonų, o šie padeda žmogaus organizmui geriau įsisavinti deguonį. Ir tai daug geriau negu leisti atostogas ant sauso asfalto betono džiunglėse.
  • Tie patys neigiami jonai taip pat prisideda ir prie mūsų nuotaikos reguliavimo, nes kontroliuoja seratonino koncentraciją kraujyje. Šis hormonas atsakingas ne tik už nuotaiką, bet ir už reakciją į stresines situacijas. Taigi, net mažiausias pasivaikščiojimas pajūriu gali pakelti nuotaiką.

 

Pajūrio grynas oras suteikia tikrai daug naudos, todėl bent dalį savo atostogų turėtume skirtingi praleidimui jame.

 

Viešbutis ar namelis pušyne?

 

Kai jau suprantate, kuo mūsų organizmui naudingas pajūris, vertėtų pradėti galvoti apie nakvynės vietą. Nors anot specialistų, geriausiai atsipalaiduosite gamtoje esančiuose mediniuose nameliuose, geriau jau pasinaudoti apartamentų nuoma Palangoje. Kodėl?

 

  • Nameliai gali būti seni ir nepatikimi, ypač jei langai nėra plastikiniai ir gerai užsandarinti, o durys – medinės… Be to, ir kaina kartais tikrai būna neadekvati gaunamai kokybei.
  • Pasinaudodami apartamentų nuomos paslaugomis taip pat gausite ir nemokamą galimybę parkuotis automobilį puikiai apsaugotame garaže. (bent jau tai suteikia Palangos Grand Baltic Dunes“ apartamentai)
  • Apartamentus rinktis verta ir dėl kokybiško aptarnavimo ir papildomų pasiūlymų, kurie taip pat prisidės prie Jūsų poilsio kokybės, net jeigu tai tik savaitgalio išvyka.

 

Pailsėti reikia kiekvienam, tačiau tol, kol sėdėsite savo kieme, atsipalaiduoti bus tikrai sudėtinga. Leiskite sau pabūti spontaniškais ir keliaukite prie jūros. Geriau bus ir išorėj, ir viduj.

Kategorijos: Kelionės