Suomija – aukštųjų technologijų šalis, besididžiuojanti savo Šiaurės pašvaistėmis ir turtinga švarių ežerų. Tai puiki vieta tiek ramioms, tiek veiksmo perpildytoms atosotogoms.  Keliaukite į Suomiją keltu pigiai, greitai, saugiai ir, svarbiausia, komfortabiliai.

 

Maršrutai

 

 • TALINAS – HELSINKIS (VIKING LINE)

„Viking Line“ keltų linija Talinas – Helsinkis jungia Estiją su Suomiją. Šį maršrutą aptarnauja keltų kompanijos „Viking Line“ keltas „Viking XPRS“. Keltai išvyksta kiekvieną dieną. Kelionės trukmė ~2,5 val. Keleivių registracija prasideda 2 val. iki kelto išplaukimo, baigiasi 20 min. iki kelto išplaukimo. Kaina nuo  24 € (82.87 Lt)

 

„Tallink“ keltų linija Talinas – Helsinkis jungia Estiją su Suomiją. Šį maršrutą aptarnauja keltų kompanijos „Tallink“ keltai „Star“, „Super Star“ ir „Silja Europa“. Keltai išvyksta kiekvieną dieną. Kelionės trukmė ~2 val. Registracija į keltą baigiasi 1 val. iki kelto išvykimo. Kaina nuo 19 € (65.60 Lt)

 

 • STOKHOLMAS – TURKU

„Viking Line“ keltų linija Stokholmas – Turku jungia Švediją su Suomiją. Šį maršrutą aptarnauja keltų kompanijos „Viking Line“ keltai: „Viking Grace“ ir „Amorella“. Keltai iš Stokholmo išvyksta kiekvieną dieną 07:45 ir 20:00. Kelionės trukmė ~1,5val. Keleivių registracija prasideda 2 val. iki kelto išplaukimo, baigiasi 1 val. iki kelto išplaukimo. Kaina nuo 17 € (58.70 Lt)

 

Kaip susiplanuoti kelionę į Suomiją

 

 1. Įsigykite keltų bilietus geriausia kaina krantas.lt puslapyje;
 2. Panaršykite internete (vėliau pateiksime karščiausią top 10 lankytinų vietų sąrašą, kuriuo galėsite pasinaudoti) lankomas Suomijos vietas.
 3. Jei norite sutaupyti ir ieškote viešbučio, tačiau norite gražaus ir jaukaus kambario, ieškokite svečių namų, čia kainos daug mažesnės, tačiau kambariai jaukūs, švarūs ir patogūs.
 4. Susidarykite būtinų kelionei daiktų sąrašą.
 5. Nepamirškite kelionės draudimo.
 6. Nepamirškite dokumentų.
 7. Jei kelsitės į Suomiją automobiliu, nepamirškite pasirūpinti automobilio dokumentais – draudimas ir techninės apžiūros pažyma turi būti galiojantys.

 

Tačiau, jei neturite laiko arba tiesiog norite pasitikėti profesionalais, rinkitės kruizą į Suomiją. Krantas.lt rasite karščiausius atostogų pasiūlymus. Viskuo bus pasirūpinta ir galėsite tiesiog mėgautis naujais atradimais ir žaviais įspūdžiais.

 

Top 10 lankytinų vietų Helsinkyje

 

 • Senato aikštė – aikštės viduryje stovi Caro Aleksandro II statula, o greta Senato rūmai, kuriuose yra įsikūrusi Valstybės Taryba.
 • Šv. Mikalojaus katedra –  miesto svečiai žavisi jos penkiais žaliais kupolais, kurie yra išskirtinis Suomijos sostinės bruožas.
 • Sea Life jūrų muziejus – akvariumuose gyvena apie 100 skirtingų gyvūnų rūšių.
 • Uolos bažnyčia – 1969 metais sukurta bažnyčia yra neįprastoje vietoje – po žeme. Dėl puikios akustikos joje labai dažnai yra organizuojami įvairūs koncertai.
 • Linnanmaki atrakcionų ir pramogų parkas – jame vyksta įvairios šventės, festivaliai ir karnavalai.
 • Undinėlės statula – tai Helsinkio simbolis, sukurtas ir pastatytas 1908 m. Vallgren Ville.
 • Tropicario terariumas – modernus zoologijos sodas, kuriame gyvena tropiniai gyvūnai.

 

Populiariausi suvenyrai iš Suomijos: drožiniai iš medžio, bižuterija, keramika, tekstilė, Kalėdų Senelio atributika, Lapių amatų dirbiniai, tradiciniai suomiški peiliai, alkoholiniai gėrimai (Koskenkorva ir kt.).

 

Tradicinė virtuvė

 

Nacionaliniai patiekalai – jautienos sriuba, žuvies pyragas (Kalakukko), piene troškinta žuvis (Maitokalakeitto), suomiški bulviniai-miltiniai kukuliai (Klimpiruoka) su žalumynais, bulviniai pyragėliai (Perunapiiraita).
Tradicinis maistas yra avienos, jautienos gabalais (dažniausiai tiekiami troškinti su bulvėmis, alumi ir daržovėmis) ar kepsniai. Labai mėgstami vėžiai (Rapuja).

 

Kategorijos: Kelionės