Esu mėgstantis keliauti žmogus, todėl viena iš mano mėgstamiausių transporto priemonių – tarptautiniai autobusai. Kiekvienas metų ketvirtis prasideda planuojant naujas keliones, tiesiog aklai duriant į europos žemėlapį.

 

Laikykis savo svajonės

 

Pagrindinė mano gyvenimo idėja – kiekvienais metais nukeliauti į dar nematytą valstybę, pamatyti dar nematytą vaizdą, paragauti dar neragautą maistą, patirti naują pojūtį, kažką tokio, kas užgniaužtų kvapą ir paliktų neišdildomą įspūdį. Kažko, ko tiesiog neišeitų papasakoti žodžiais.

 

Visiems, kurie galvoja, kad tai be proto brangu, turiu užduoti klausimą, kiek kainuoja jūsų noras ir svajonės?

 

Patarimai norintiems sutaupyti

 

Apkeliavus ne vieną europos ir azijos valstybę, tikrai galiu duoti patarimų, kurie pravers norintiems pamatyti kuo daugiau ir neišleisti krūvos pinigų.

 

  1. Kruopščiai planuok maršrutą.
  2. Rinkis nemokamus muziejus bei lankytinas vietas.
  3. Skirk daug laiko paieškoms internete, nustebsi kiek ten informacijos.
  4. Maistas? Susidraugauk su vietiniais, jie tau papasakos, kur gali skaniai ir nebrangiai pavalgyti, o gal net patys tau pagamins ir tave pavaišins.
  5. Tarptautiniai autobusai! Šiuo metu, keliauti su savo automobiliu tau kainuos kur kas brangiau, nei keliauti autobusu, juolab, jau kelionės metu galėsi pažindintis su naujais žmonėmis ir susikoncentruoti tik į pačią kelionę, bei jos vaizdus, o ne benzino kainas ir artimiausias kolonėles.
  6. Skirk daugiau finansų pačiai kelionei, o ne prabangiam viešbučiui, nes jame tik miegosi
  7. Pasistenk pagyventi, kaip vietinis: eiti į prekybos centrą, gamintis vakarienę, tiesiog pasivaikščioti parke, paskaityti knygą paplūdimy. Tiesiog daryk tai, ką daro vietiniai, kai nedirba.

Pasiūlymas taupiems maksimalistams

 

Kaip jau minėjau, viena iš pagrindinių sutaupymo priemonių, vienareikšmiškai  – tarptautiniai autobusai. Brangiausia visada ,,išeina’’ pati kelionė, todėl renkantis ne savo transportą, tu jau sutaupysi du kartus (priklausomai, kaip toli žadi keliauti). Kuo tai geriau nei lėktuvas? Taip, skrydžių būna išties pigių, bet ar geriau nuskristi iki Paryžiaus ir pamatyti tik jį, ar keliaujant autobusu, nors akies krašteliu pažvelgti, kaip atrodo Lenkijos, Vokietijos, Belgijos, Olandijos gyvenimas ir vietiniai? Aš renkuosi maksimaliai, bet taupiai, kaip renkiesi Tu?

Kategorijos: Kelionės