Kelionės – pabėgimas nuo kasdienybės, kurio laukia kone kiekvienas atostogautojas. Tačiau ne visi turi tam tinkamų galimybių. Išvengti pinigų trūkumo kliūties galima ilgai, nuobodžiai taupant arba keliaujant apsukriai. Tobulas variantas – derinti abu variantus. Vienas iš būdų ir keliauti, ir daryti tai taupiai – autobusų nuoma. Tačiau aptarti verta ne tik šią gudrybę.

 

Pasirinkite tinkamą kryptį

 

Jei norite šaunių atostogų, nebūtina traukti į tolimiausią pasaulio kraštą. Juk pamatyti yra ką ir mūsų šalyje, ir aplinkinėse valstybėse – pavyzdžiui, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje. Ne visur ir kainos aukštos. Taigi, pasirinkite tokią kryptį, kuri ir nebūtų tolima, ir pasižymėtų prieinamomis kainomis.

 

Rinkitės palankų kelionės laiką

 

Šiais laikais keliauti galima bet kuriuo metų laiku. Nepamirškite, kad esama ir turistinio, ir neturistinio sezono. Jis gali skirtis priklausomai nuo šalies, jos klimato. Jei norite sutaupyti, venkite keliauti sezono metu. Tuomet brangu viskas – nuo transporto priemonių iki nakvynės vietos ar maitinimo, jau nė nekalbant apie pramogas.

 

Apgalvokite keliavimo būdus

 

Jei norite keliauti pigiau, venkite skrydžių lėktuvu. Vienu geriausių pasirinkimų gali būti autobusų nuoma. Tereikia atrasti pakankamai didelį kartu keliaujančių žmonių kiekį. Tai – visai nesunku. Juk keliauti galite ne tik su giminaičiais, buvusiais bendramoksliais, kolegomis, tiesiog draugais, bet ir su mažiau pažįstamais žmonėmis. Bendraminčių, norinčių keliauti ta pačia kryptimi, galite rasti net internetu.

 

Kelionės autobusu pigesnės keliais aspektais. Visų pirma, čia mažiau su pačia kelione susijusių mokesčių – pavyzdžiui, taikomų bagažui. Į autobusą galite krauti tiek krepšių, kiek tik telpa. Keliaudami autobusu, taip pat nesusidursite su didesne kaina, taikoma vien dėl to, kad kryptis – populiari.

 

Sudarykite maitinimo planą

 

Maistas – vienas svarbiausių poreikių, tačiau sutaupyti galima ir apgalvojus jį. Kelionės metu nebūtina savęs visiškai varžyti – tiesiog reikia tinkamai pasirinkti vietą, laiką ir pačius patiekalus. Pavyzdžiui, prieš kelionę galite pasirūpinti įvairiais užkandžiais: riešutais, džiovintais vaisiais, duonelėmis ir pan. Tikėtina, kad Lietuvoje jie kainuos mažiau nei kitose šalyse. Žinoma, galimas ir kitas variantas – keliauti per Lenkiją ir užsipirkti ilgai negendančių maisto produktų ten. Šiuo atžvilgiu autobusų nuoma – taip pat labai praktiškas pasirinkimas.

 

Pamąstykite, kur nakvosite

 

Nakvynė – taip pat be galo svarbus kelionės aspektas. Šiuo atžvilgiu taip pat galima sutaupyti. Rinkitės paprastesnes vietas – hostelius, svečių namus. Geras pasirinkimas ir didesnių apartamentų nuoma. Šiais laikais nakvynę galima rasti ir nemokamai.

 

Sutaupyti kelionės metu – tikrai įmanoma. Tai nėra taip sunku, kaip gali atrodyti. Nuosekliai apgalvoję visas kelionės detales, tikrai rasite ir daugiau būdų tikslui pasiekti. Tik nepersistenkite – juk keliaujame tam, kad pasimėgautume kitokiu gyvenimu.

 

Kategorijos: Kelionės