Saulėtoji Ispanija vilioja kiekvieną išsiilgusį vasaros, o ispanų kalbos pamokos viliojančiai skamba ne visiems. Apskritai, kalbos vilioja ne visus, tačiau būtent su jų pagalba yra daug lengviau pažinti svetimas kultūras. Šįkart kalbame apie Ispaniją – karštą jos kultūrą, šiek tiek apie kalbos ypatybes ir keliones po šią šalį.

 

Viena šalis – 4 tautos

 

Tiems, kurie susiruošė pažinti šį nuostabų, nuotykiais ir temperamentinga dvasia kvepiantį kraštą, pirmiausia akcentuojame – ši šalis daugiatautė. Tad pažinimo džiaugsmas tiesiog neaprėpiamas. Vienoje šalyje gyvena ispanai, katalonai, galisai ir baskai. Apie katalonų išreikštą norą atsiskirti turbūt jau girdėjote, o tai, kad šalyje gyvena nemažai ir portugalų – turbūt ne. Vien tas faktas, kad šalyje gyventi tiek daug skirtingą kultūrą ir tradicijas propaguojančių žmonių, dažnai sužadina faktą susikrauti lagaminą ir keliauti pažinti kitokio gyvenimo ir žmonių.

 

Daininga kalba

 

Nors ispanų kalbos pamokos ne visiems atrodo pačios įdomiausios, pati kalba yra skamba, graži ir nelabai sudėtinga. Besimokant ją nuo mažų dienų, galų gale galima kalbėti tarsi būtumėt gimę kalbėti ispaniškai. Nemažai žmonių šios kalbos išmoksta žiūrėdami ispaniškas telenoveles, o pagrindiniais jų vartojamais žodžiais tampa por que, perdoname ir gracias. Beje, ironiška, tačiau tai yra pagrindiniai kitataučių išmokstami žodžiai keliaujant į Ispaniją. Visgi, norint šalyje praleisti daugiau laiko nei savaitę, mokėti vertėtų ir daugiau.

 

Verta pabrėžti, kad ispanų kalba dominuoja ne tik pačioje Ispanijoje, bet ir Kolumbijoje, Meksikoje taip pat ir Argentinoje. Tad ispanų kalba gali praversti ne tik keliaujantiems į Ispaniją, bet ir į Pietų Ameriką.

 

Keliaujame į Ispaniją, arba ką joje pamatyti

 

Internete galite rasti tūkstančius paieškos rezultatų su klausimu „Ką pamatyti/ aplankyti Ispanijoje?“, tačiau jei norite pažinti tikrąją šios šalies kultūrą, papročius ir pasijusti nebe pašaliečiu turistu, o tikru keliautoju, siūlome pažinti ispanų kasdienybę.

 

Vienas iš būdų – nakvynę organizuotis ne viešbutyje, o ieškoti portalų, kuriuose vietiniai gyventojai keliautojus priima pasisvečiuoti ir pernakvoti į savo namus. Vietinių organizuojamos ispanų kalbos pamokos svečiams bus daug įdomesnės. Kodėl? Žmonės rodys Jums pavyzdžius, stengsis mokytis buitinės šnekamosios kalbos, o svarbiausia – bus daug linksmiau. Visgi, žmogus viską geriau suvokia ir atsimena, kai didesni informacijos kiekiai pateikiama žaidimo forma.

 

Keliaukite po Ispanijos miestus vietiniais autobusais, dviračiais, skanaukite ne žinomuose restoranuose, o vietinėse nežymiose kavinukėse, kur savininkai Jus pasitiks asmeniškai ir džiaugsis vien todėl, kad esate, nebandydami įsiūlyti Jums prabangiausių patiekalų. Ispanai šilti, jaukūs ir malonūs, nors ir gali atrodyti karštakošiai. Ispanija žavinga, tačiau reikia mokėti ją pažinti iš vidaus, o ne turistams rodomos gražios ir prabangios išorės.

 

Kategorijos: Kelionės